Galeria – nowe szaty – nowe funkcje

25 maja galeria otrzymała nowe szaty. Obiecałem wtedy, że przybędzie również więcej funkcji, a te które już są, będą jeszcze lepsze. Oto opis niektórych z nich:

 • Lightbox – Album

W Galerii jest ponad 1600 zdjęć, żeby ułatwić Ci przeglądanie i ewentualne ściągnięcie zdjęć stworzony został Album(lightbox). Kiedy przeglądasz zdjęcia i któreś Ci się na tyle spodoba, że chciałbyś je widzieć częściej lub je ściągnąć, to zamiast od razu, możesz zapisać je do albumu(poprzez kliknięcie w guzik LIGHTBOX), możesz tak zapisywać większą ilość zdjęć, a potem wejść do Albumu(klikając odnośnik Album w menu użytkownika) i albo sobie oglądać te wybrane, albo je wszystkie razem ściągnąć(klikając na guzik DOWNLOAD, ściągniesz archiwum ze wszystkimi wybranymi zdjęciami) Klikając USUŃ ALBUM, usuniesz wszystkie zdjęcia z albumu.

 • eCard – pocztówka

Dzięki tej funkcji możesz wysyłać zdjęcia swoim znajomym w formie elektronicznej pocztówki, wybierz kolory, dodaj wiadomość i wysyłaj:)

 • Oceń

Korzystając z tej opcji wyrażasz wymierną opinię o zdjęciu. Dzięki temu autorzy wiedzą co się podoba najbardziej:)

 • Komentarz

Kolejny sposób na wyrażanie opinii o zdjęciu, a także bardzo dobry sposób na zdobycie informacji o tym zdjęciu i tym co ono przedstawia

 • Nowe zdjęcia od ostatniej wizyty

Kiedy się zalogujesz i klikniesz w ten link, pokażą się wszystkie zdjęcia dodane od Twojej ostatniej wizyty, kiedy nie jesteś zalogowany działa tak samo jak nowe zdjęcia

 • Statystyki

Dla lubiących numerki i wyniki przedstawiam statystyki, czyli kto, kiedy i ile:)

 • Twoje zdjęcie

Kiedy wejdziesz do panelu administracji(należy kliknąć link w panelu użytkownia ADMINISTRACJA) możesz oprócz zmiany swoich danych dodać zdjęcie lub Avatar.

 • UPLOAD – wgrywanie swoich zdjęć

Jeśli masz zdjęcia przedstawiające Myślibórz, jakieś wydarzenia z życia Myśliborza, lub udało Ci się uwiecznić kawałek natury z naszych okolic, podziel się z innymi.

Aby wgrać zdjęcie należy wejść do wybranej kategorii i tam kliknąć UPLOAD(po prawej stronie), następnie wskazać plik(zdjęcie nie większe niż 800×800), potem nadać nazwę i już, pozostałe pola są opcjonalne i nie musisz ich wypełniać. Kiedy wgrasz zdjęcie, może nie być ono widoczne od razu, ponieważ Administrator musi je aktywować, jeśli będziesz bardzo aktywnym użytkownikiem otrzymasz większe prawa w galerii i wtedy Twoje zdjęcia będą widoczne od razu

To nie wszystkie funkcje galerii, lecz resztę pozostawiam Tobie do odkrycia.. a jeśli czegoś brakuje to tylko od Twojej aktywności zależy czy się pojawi:)

Nowe funkcje dodane 24 czerwca 2006

 • Dynamiczny tytuł

Nareszcie udało mi się to zrobić, jest to funkcja z której najczęściej będą korzystać roboty wyszukiwarek, choć i Ty ją zauważysz, otóż od dziś każda podstrona, czy to kategoria, czy zdjęcie ma swój Tytuł na górnej belce, wszystko tworzone dynamicznie w PHP.

 • Top 10 zdjęć wg ocen

Wprowadziłem nowy poprawiony algorytm obliczania tych TOP 10 zdjęć

 • Top 10 zdjęć wg ocen ostatnich 4 tygodni

Ponieważ ciężko zmienić top 10 najlepszych zdjęć, dlatego wprowadziłem mały dodatek, który pokazuje nam najlepsze zdjęcia z ostatnich 4 tygodni(być może czas uwzględniany ulegnie zmianie)

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowości w galerii

Oprócz tego, że przekroczyliśmy już jakiś czas temu liczbę 2000zdjęć i wciąż nam ich przybywa(dzisiaj np. dodałem ostatnie zaległe zdjęcia...

Zamknij