Wirtualny Spacer z wykorzystaniem panoram sferycznych v s0.1a

Zapewne wielu z was zastanawiało się dlaczego od prawie dwóch miesięcy nie dodałem nic nowego na stronę(nie licząc zdjęć w galerii i wiadomości).

Oto przed wami fragment tego nad czym pracowałem, a czego niestety nie uda mi się dokończyć w tym roku 🙁
[b]Nowy Wirtualny Spacer[/b] oparty tym razem nie na [i]panoramie 360[/i], a na [i]panoramie sferycznej[/i], czyli takiej, która pokazuje cały świat dookoła nas, a nie jak do tej pory 360 stopni na jednej wysokości. Najlepiej sprawdzić to samemu, w starym spacerze można było tylko obracać w prawo i w lewo, w nowym można przyjżeć się zarówno podłodze jak i niebu 🙂

Przy posiadanym przeze mnie sprzęcie przygotowanie takiej panoramy to wykonanie około [b]39 zdjęć[/b] i około półtorej godziny przy sklejaniu ich w jedno. W tej wersji, która ma tylko pokazać jak to wszystko działa, przygotowanych jest [b]10 panoram[/b] za dnia i jedna z nocy(chciałem wykonać dwa osobne spacery dla dnia i nocy).

Dla mnie i mojego sprzętu największym problemem jest..pogoda, muszę mieć w miarę stabilną pogodę, bez ostrego słońca, z licznymi ale nie poruszającymi sie zbyt szybko chmurami, niestety to zdarza się bardzo rzadko, dlatego nie udało mi się wykonać zbyt wielu poprawnych panoram(samo główne skrzyżowanie robione było 5 razy zanim wyszło w miarę prawidłowo)

Dodam jeszcze tylko, że to co prezentuję obecnie to [b]tylko 10% całości[/b], która miała powstać do końca września, ale niestety muszę to odłożyć do przyszłego roku.

Zapraszam na spacerek 😉

[b]Wirtualny Spacer s0.1a[/b]

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.