Pocztówkowe tajemnice

Sprawę rozpoczyna ta oto pocztówka

Cóż tu widzimy? Jezioro Myśliborskie, kilka łódek, zapewne jakiś weekend. Po prawej stronie ręcznie dorysowano łabędzie. W tle widzimy nabrzeże i chyba jakiś park..

Spójrzmy bliżej w zaznaczony kadr

Przyjrzyjmy się bliżej fragmentowi zaznaczonemu powyżej ramką.

Czyżby w tle wyłaniał nam się park z ujściem Myśli?

Nie wiem gdzie jest to dokładnie, nie wiem co dokładnie jest tam przedstawione, mogę tylko snuć domysły – wy też:) Niech widok w tle to nasz Park przy ujściu Myśli. Po prawej stronie widzimy jakieś wzniesienie(stoją tam ludzie i rośnie jedno drzewo) w dzisiejszym parku znajduje się podobne wzniesienie, choć jest ono już mocno „udeptane”. Zdjęcie jest niewyraźne, ale to wzniesienie i linia brzegowa, przypominają mi właśnie park…

Jest jednak coś bardziej ciekawego niż to, gdzie to zdjęcie zostało wykonane..

po prawej zaznaczone wzniesienie, a po lewej?

Wygląda jak jakiś pomnik lub fontanna, prawda? nie może to być pomnik Wilhelma, gdyż on znajdował się z drugiej strony parku, w takim razie co to jest?

Z pomocą, przychodzi inna pocztówka..

Widać to wzniesienie po którym założyliśmy że to park, aczkolwiek może to być całkowicie inne miejsce. Z tej perspektywy widać już wyraźnie, że ten tajemniczy obiekt to jakiś pomnik, tylko czyj?

Po drobnej obróbce komputerowej udało się mniej więcej, wydobyć zarysy pomnika, choć te wypustki u dołu wskazują, że jest to fontanna.

..tajemniczy obiekt w powiększeniu..

Więcej, mam nadzieję, że dowiem się od was:) Jeśli ktoś dysponuje podobnymi pocztówami, zdjęciami czy dobrą pamięcią, to może zidentyfikuje dokładnie miejsce i postać z pomnika(fontanny). Czekam na wasze pomysły, zdjęcia, pocztówki etc.

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.