Pocztówkowe tajemnice cz. 2

Neptun i Schneckenberg

Drugie spotkanie z naszym tajemniczym miejscem rozpoczynamy od kolejnej pocztówki uchylającej rąbka tajemnicy..

Oto kolejne zdjęcie odkrywające tajemnice..

Żeby lepiej zobaczyć interesujące nas miejsca pozwoliłem sobie trochę przybliżyć je ku nam;)

Po lewej pomnik, po prawej wzgórze..

Ta część nie powstałaby gdyby nie pan Krzysztof Brzęcki. To on przysłał wszystkie materiały wykorzystane w tym odcinku, on zidentyfikował miejsce, pomnik i odnalazł nazwę naszej „górki”. W tym miejscu zamieszczam serdeczne podziekowania:)

Wracajmy jednak do naszech tajemnic, zacznijmy może od pomnika, na tych pocztówkach wspominane było jedno i to samo imię, nie byłem pewien czy to tyczy się nazwy miejsca czy też pomnika, pan Krzysztof rozwiał moje wątpliwości, uwaga, zanim przewiniesz niżej usiądź wygodnie i przygotuj się na szok!

Oto i Neptun

Powyższe zdęcie potwierdziło przypuszczenia, że to pomnik i fontanna w jednym;) Co się stało z tym obiektem? Czy gdzieś pozostały chociaż jakieś fragmenty? To są pytania, na które mam nadzieję, razem poszukamy odpowiedzi.

To jeszcze nie koniec, zostało nam jeszcze wzgórze. Dziś jest po prostu dziwna górką w środku parku, z której jest piękny widok, kiedyś….

Der Schneckenberg - Ślimacza Góra

Der Schneckenberg - Ślimacza Góra

Kiedyś to był oficjalny punkt widokowy, sama nazwa, czyli „Ślimacza Góra” jak łatwo się domyśleć wynika z ślimakowej ścieżki po której się na nią wchodziło.

Czy dziś nie można by tego przywrócić?

Na temat samej góry również niewiele wiemy, może ktoś słyszał, widział, przeczytał o tym kiedy i po co powstała, skąd się tak na prawdę wzięła i kiedy została zdewastowana?

Odkrywanie historii niesie ze sobą kolejne zagadki. Chociaż wiemy jak wyglądał pomnik Neptuna, nie wiemy nic z jego historii, nie wiemy także gdzie dokładnie się znajdował ani gdzie w tej chwili się podziewa. Wiemy jak wyglądało nasze wzgórze i jak powinniśmy je nazywać, ale kiedy i jak powstało? Czy „Ślimacza Góra” odzyska swój blask?

Czekam na wasze maile, pomóżcie odzyskać to, co zapomniane. RafS

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.