KONWÓJ MUSZKIETERÓW ZAWITA DO MYŚLIBORZA

1 grudnia br. wyruszył w Polskę dziewiąty „Konwój Muszkieterów”. Doroczna akcja charytatywna potrwa do 31 stycznia 2010 roku i przyniesie pomoc dzieciom z placówek, w miastach gdzie działają Muszkieterowie – właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché.

W tym roku zmianie ulegnie sposób w jaki Fundacja Muszkieterów udzieli wsparcia wybranym organizacjom. Dotychczas placówki otrzymywały żywności oraz środki higieniczne. Tym razem wsparcie będzie miało charakter finansowy. W Myśliborzu Fundacja Muszkieterów oraz właściciel sklepu Intermarché wesprze 3 miejscowe placówki: Stowarzyszenie Pomoc, Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”, oraz Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy. Każda z tych placówek otrzyma wsparcie o wysokości 1000 zł.Ponadto w akcję chcemy zaangażować naszych klientów. W każdym sklepie Intermarché i Bricomarché prowadzona jest zbiórka pieniężna dla dzieci niepełnosprawnych, chorych i osieroconych, objętych opieką Fundacji Dziecięcy Uśmiech do Świata, z którą podjęliśmy współpracę – powiedział Mirosław Szawerdo właściciel sklepu Intermarché w Myśliborzu.

Fundacja Muszkieterów oraz właściciele sklepu Intermarché w Myśliborzu zadbali również o niespodziankę dla dzieci z placówek, które otrzymają wsparcie. 7 stycznia o godz. 12.00 w restauracji „Myśliborzanka” (Rynek im. Jana Pawła II 12) specjalnie dla nich odbędzie się przedstawienie pt. „Renifery w zaprzęgu Św. Mikołaja”. Jest to interaktywny spektakl o dwóch Reniferach, które przywożą dzieciom, oprócz niespodzianek, mnóstwo dobrej zabawy – powiedziała Sylwia Cyris, aktorka Teatru Wariaté. Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu teatru i spektaklom, które będą wystawiane, dzieci choć na chwilę zapomną o swoich problemach, a na ich twarzach zagości uśmiech – powiedział Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ratujmy Wieżę Kolegiaty

Zamknij