Myślibórz w 3D – prezent na święta

Wraz z uczniami Technikum Informatycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3, pracujemy nad projektem „Myślibórz w 3D”. Celem jest zaprezentowanie naszego miasta w trójwymiarze szerokiemu gronu użytkowników programu GoogleEarth. Prace będą trwały jeszcze przez co najmniej dwa lata, w tym czasie będą pojawiały się kolejne budynki. Zapraszamy wszystkich do współpracy

Już dziś możecie zobaczyć jakie poczyniliśmy postępy przy budowaniu kolejnych obiektów. Poniżej przedstawiam pełną instrukcję krok po kroku jak oglądać Myślibórz w Google Earth.

  1. Pobrać i zainstalować program Google Earth.
    Program pobrać należy ze strony
    Google Earth – http://earth.google.com/intl/pl/
  2. Uruchomić program GoogleEarth, pojawi się podobny ekran do poniższegoNa rysunku zaznaczyłem dwa pola które posłużą w kolejnych etapach.
  3. W polu oznaczonym nr 1 wpisujemy Mysliborz tak, jak na rysunku poniżej
  4. W polu nr2 sprawdzamy czy zaznaczona jest opcja Budynki 3D, jeśli nie, zaznaczamy, tak jak na rysunku poniżej
  5. Od teraz możemy oglądać istniejące budynki 3D na terenie Myśliborza, jeśli zmienimy lokalizację, na np. Szczecin zobaczymy jak wygląda Szczecin w 3D Duże miasta, takie jak Szczecin, Paryż, Londyn ogłaszały konkursy z wartościowymi nagrodami za tworzenie obiektów, w ten sposób bardzo szybko udało im się osiągnąć takie efekty.

Jeśli nie jesteś przekonany do instalowania dodatkowego oprogramowania na swoim komputerze, poniżej zamieszczam kilka przykładów, które można zobaczyć w GoogleEarth, mam nadzieję, że tym Was przekonam

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.