Myślibórz w 3D – ponad 100 budynków!!!

Kolegiata i rynek w 3D zdjęcie pochodzi z programu Google Earth

źródło:Google Earth

Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, wraz z uczniami klasy 4TI(technikum informatyczne) z ZSP3,  zajęliśmy się budowaniem trójwymiarowych modeli odzwierciedlających nasze myśliborskie budynki. W ubiegłym roku poprzednia klasa zbudowała m.in szkołę na ul. Strzeleckiej(ZSP3), kilka bloków na ulicy Strzeleckiej i  Wałowej, plebanię, “dom Alerta” i kilka innych. W tym roku klasa 4 postarała się jeszcze bardziej niż poprzednicy i w sumie przekroczyliśmy już liczbę 100 budynków(wciąż przybywają nowe), dzięki czemu “Myślibórz w 3D” – prezentuje się bardzo okazale. Nie trzeba chyba dodawać, że nie ma drugiego takiego miasta w najbliższej i nieco dalszej okolicy(powiedzmy do Szczecina), które mogłoby się pochwalić tyloma obiektami 3D w programie Google Earth.

źródło: Google Magazyn 3D

Pełna lista obiektów dostępna jest na stronie Google Galeria 3D, w chwili gdy piszę te słowa, jest ich 116. Większość budynków widoczna jest w programie Google Earth(przy włączonej warstwie budynki), pozostałe można sobie samodzielnie pobrać. Instrukcja do programu znajduje się w ubiegłorocznym wpisie :“Myślibórz w 3D – prezent na święta”

źródło:Google Earth

źródło:Google Earth

 

Część obiektów od pewnego czasu jest dodawana na stronie(np. Baszta Prochowa, Kapliczka Jerozolimska, Kolegiata), jak zapewne zauważyliście świetnie uzupełniają informacje o tych zabytkach. Wszystkie obiekty prezentowane będą wkrótce w dziale Wirtualny Myślibórz.

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

10 komentarzy

 1. nie podoba mi sie Osiedle 20-lecia, bloki 2 i 3 od ulicy Krolewieckiej identyczne, od strony jeziora w bloku 8/9 ucieta czesc dwupokojowych mieszkan od szczytu, poza tym blok 10/11 identyczny z blokiem 8/9, wiem, wiem, praca piekna, podziwiam, ale gdzie inne bloki? prosze “dorobic” brakujace, czepiam sie, ale ja sie zawsze czepiam:)))))))) i wiem, ze to huk roboty, ale jak ciekawy jest nasz Mysliborz to dopiero teraz dobrze widac. Pozdrawiam!!!

  Post a Reply
  • dopóki Google nie zaktualizuje map, wykonanie budynków na Osiedlu XX lecia jest niemal niemożliwe – z co najmniej 2 powodów:
   1) niemożliwe prawidłowe usytuowanie budynków
   2) budynki zbyt blisko siebie przez co, ciężko jest wykonać tekstury

   Nowe budynki mogą pojawić się najwcześniej w przyszłym roku:)

   Post a Reply
 2. Najbardziej podoba mi się 3D ZSP na Strzeleckiej, ze względów wiadomych zresztą ;), ale baszta prochowa też fajna, ogólnie klawy ten trójwymiarowy Myślibórz. Gratulacje.
  Miłych wakacji życzę

  Post a Reply
 3. Dobry pomysł i dobre wykonanie Rafał!
  Szkoda, że inni nauczyciele od TI nie robią takich tematów. Tylko jakiejś głupie wykresy w Excelu.
  Jeszcze raz dobra robota i pozdrawiam 😉

  Post a Reply
 4. No niezła robota, tylko budynku w którym mieszkam nie ma szans rozpoznać. Nic od strony ulicy się nie zgadza. To jakiś inny budynek.

  Post a Reply
  • Który budynek to poprawię teksturę 🙂

   Post a Reply
   • chyba już Ci nie odpowie, być może to któryś z tych budynków, gdzie dorabialiśmy tekstury z jednego kawałka i stąd niepodobny;)

    Post a Reply
 5. Fajna rzecz, bedac ,,daleko,, mozna pøjsc na spacer po Mysliborzu. 😉

  Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zielony Myślibórz – 740 drzew na 740 lat Myśliborza

"740 drzew na 740 lecie Myśliborza" - akcja zainicjowana przez Krzysztofa Buczyńskiego, telewizję TVB24, Stowarzyszenie "Z Biegiem Myśli", Nadleśnictwo Myślibórz oraz...

Zamknij