Uczczenie 67 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Uczczenie 67 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia 2011 roku o godz. 17:00 celem uczczenia 67 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie Powiatu Myśliborskiego uruchomione zostaną syreny alarmowe, jak również tego dnia będą wywieszone flagi narodowe na urzędach państwowych i w miejscach publicznych.

Emitowany będzie – dźwięk ciągły, modulowany trwający jedną minutę oznaczający ogłoszenie alarmu powietrznego

Powstanie Warszawskie, mimo lokalnego charakteru walk niewątpliwie nie było wydarzeniem regionalnym, ograniczonym tylko do jednego miasta. Polskie Państwo Podziemne, które w dniu wybuchu Powstania zaczęło funkcjonować otwarcie na terenach zdobytych przez Powstańców. Żołnierze Powstania walczyli nie tylko o Warszawę, stolicę wolnej Polski, ale przede wszystkim podjęli się ostatecznej próby boju o ocalenie całego kraju.

W związku z powyższym Wojewoda Zachodniopomorski zwraca się do mieszkańców województwa o uczczenie godziny „W” poprzez wstrzymanie ruchu ulicznego i minutę ciszy.

Uruchomienie syren alarmowych na okres 1 minuty nastąpi zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW z dnia 16 października 2006 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. Nr 191, poz. 1415).

Uprzejmie proszę o przychylne potraktowanie tej inicjatywy.

 

Starosta Myśliborski

Szef Obrony Cywilnej Powiatu

Arkadiusz Mazepa

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.