Wysoki poziom wody

W historii Myśliborza, chyba jeszcze nigdy poziom wody w jeziorze i Myśli nie był tak wysoki jak obecnie. 6 lat temu, gdy budowano jaz, motywowano to tym, że z roku na rok, poziom Jeziora Myśliborskiego obniżał się. W tej chwili należałoby zastanowić się nad tym, co zrobić, aby można było regulować poziom wody w jeziorze i Myśli, na pewno trzeba zaplanować gospodarowanie wodą w rzece. Dziś widzimy, nie potrafi odebrać takiej ilości wody.

W galerii znajdują się zdjęcia dokumentujące wysoki stan wody w Myśliborzu

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

3 komentarze

 1. wybudowanie jazu przy ujsciu z jeziora to zmarnowane pieniadze,efekt zaden jedyny skutek to skuteczna zapora dla rzeszy wodniakow i turystow czy wedrowki ryb natomiast budowa mostu w zarzeczu to juz szczyt glupoty i braku wyobrazni projektanta,wykonawcy oraz inwestora zwezic rzeczke o polowe i dziwic sie ze zalewa posesje juz po oddaniu mostu rzeka ani na dzien nie weszla do koryta panowie fachowcy jesli nie potraficie zrobic cos dobrze to powrot do naturalnego biegu i zostawcie Mysle w spokoju a bedzie pieknie

  Post a Reply
 2. Wysokie stany wody bywały już wcześniej,pod koniec lat 50 park był zalany aż po wzniesienie za byłym kinem i pozostałości po pomniku Wilhelma były zalane.Po tamtej powodzi była robiona melioracja Myśli aż do jeż.Wierzbnickiego.Teraz zrobiono regulację do dużego mostu.A wąskie gardło odpływu wody to ujście Myśli z jeż.Wierzbnickiego i mały most na Zarzeczu.

  Post a Reply
  • Jeszcze jeden szczegół ,po tamtej powodzi podniesiono poziom parku prawie o 1 metr.Przez co tak nie było widoczne podtopienia. Dopiero przy wodzie powyżej 1,5 metra w jeziorze wylewa do parku.

   Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ślubowanie na stopień Młodszego Ratownika

Ślubowanie na stopień Młodszego Ratownika WOPR , 27 stycznia  2011

Zamknij