Stanowisko samorządów wobec zniesienia Sądu Rejonowego w Myśliborzu

Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach “oszczędności” planuje zlikwidować Sąd Rejonowy w Myśliborzu i utworzyć w to miejsce zamiejscowe wydziały Sądu Rejonowego w Gryfinie dla wydziałów: Cywilnego, Karnego, Rodzinnego i Nieletnich  z siedzibą w Myśliborzu.

W ostatnich dniach odbyły się nadzwyczajne sesje rad samorządowych naszego powiatu, na których podjęte zostały uchwały wyrażające sprzeciw, przeciwko zniesieniu Sądu Rejonowego w Myśliborzu.

Zarówno Starostwo Powiatowe, jak i wszystkie Rady Gminne jednomyślnie sprzeciwiły się planom Ministerstwa Sprawiedliwości. W uzasadnieniach zwrócono szczególną uwagę na:

  • zamiar całkowitego zniesienia  Wydziału Ksiąg Wieczystych, co znacznie utrudni funkcjonowanie rynku nieruchomości i podniesie koszta każdej, nawet najdrobniejszej sprawy.
  • utrudnienia dla mieszkańców gmin całego powiatu myśliborskiego w dostępie do wymiaru sprawiedliwości zagwarantowanego w art. 45 Konstytucji RP

Poniżej zamieszczam skany dokumentów naszych samorządów.

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

1 Comment

  1. To może już zaorać te nasze miasto? nie dość że młodzi nie mają pracy i żadnej szansy na życie!!!!.M IASTO LUDZI STARSZYCH I UMARŁYCH POETÓW.I to nam tylko zostało.

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsze wyniki Sztabu WOŚP

Jak podaje Myśliborski Sztab WOŚP: 15.860,61 zł to kwota na koniec liczenia pieniędzy z dzisiejszej zbiórki, licytacji i loterii. A...

Zamknij