W jakiej cenie kupimy domy w powiecie myśliborskim?

Średnia cena domu w powiecie myśliborskim, jak wynika z danych portalu nieruchomości Domy.pl, wynosi 485 tys. zł.. Przeciętna stawka za metr kwadratowy w tym rejonie to 2,8 tys. zł.

 Ceny najmniejszych domów na rynku wtórnym powiatu myśliborskiego zaczynają się od 120 tys. zł. Najwyższe ceny budynków mniejszych niż 100 m² dochodzą do 520 tys. zł, za co mogą odpowiadać między innymi bardzo duże działki. Średnia cena za metr kwadratowy w tej grupie wynosi 2,8 tys. zł. Ciekawostką jest fakt, że wśród tych małych domów znajdziemy stosunkowo dużo gospodarstw rolnych.

 Przeciętna stawka za budynki niewiele większe, o powierzchni od 101 m² do 150 m², to 352 tys. zł. Ceny zaczynają się tu od 180 tys. zł, a kończą na 650 tys. zł. Domy te w większości są zlokalizowane w Barlinku i nawet najtańsze charakteryzują się wysokim standardem, przez co koszty metra kwadratowego nie schodzą poniżej 1,5 tys. zł. Średnia cena za metr kwadratowy to 2,9 tys. zł.

 Jeśli chcemy kupić dom przeciętnej wielkości, od 151 do 200 m², niemile zaskoczy nas fakt, że średnia stawka za metr kwadratowy jest tu najwyższa ze wszystkich przedziałów wielkościowych – wynosi 3 tys. zł i niemal nie pojawia się w kwocie niższej niż 2 tys. zł, a wybór wśród domów jest niewielki. Są one jednak dość różnorodne: od niewykończonych aż do wysokiego standardu, niektóre sprzedawane od razu z wyposażeniem. Ich ceny wahają się od 285 tys. zł do 780 tys. zł.

 Średnia cena budynków mieszkalnych o metrażu 201-250 m² to 679 tys. zł. Kategoria ta jest jednym z dwóch najliczniejszych przedziałów wielkościowych w powiecie myśliborskim, jednak nie odznacza się różnorodnością – znakomita większość domów to budynki niemal luksusowe, nowoczesne lub świeżo wyremontowane. Ich ceny zaczynają się od 410 tys. zł i bez żadnych gwałtownych skoków dochodzą aż do 1,7 mln zł.

 Jeśli marzymy o domu bardzo dużym, ucieszy nas wieść, że średnia cena budynków o powierzchni od 251 m² do 300 m² jest niższa niż w przypadku mniejszych domów i wynosi 652 tys. zł. Są one zlokalizowane w Dębnie i Nowogródku Pomorskim, niektóre w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora. Koszt najdroższych z nich nie dochodzi do 1 mln zł, a najtańsze można nabyć od 470 tys. zł. W dodatku grupa ta może się pochwalić najniższą średnią ceną za metr kwadratowy – 2,4 tys. zł.

 Warto pamiętać, że wszystkie podane sumy są cenami ofertowymi, a nie transakcyjnymi – z tego względu ceny nawet najdroższych nieruchomości mogą zostać znacznie obniżone na drodze negocjacji.

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.