Relacja z Turnieju Piłki Nożnej Orlików Masita Myślibórz CUP 2014

W Myśliborzu na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Turniej Piłki Nożnej Orlików Masita Myślibórz CUP 2014. Pomysłodawcą i głównym organizatorem turnieju był Tomasz Kozłowski, wraz ze Stowarzyszeniem Iskra w Renicach.

Patronat nad turniejem objęty został przez pana Olgierda Geblewicza – Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, pana Marka Tałasiewicza – Wojewodę Województwa Zachodniopomorskiego, pana Arkadiusza Mazepę – Starostę Powiatu Myśliborskiego, pana Arkadiusza Janowicza – Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz, Północną Izbę Gospodarczą w Myśliborzu oraz przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Patronat medialny nad imprezą objęła Telewizja Polska Oddział w Szczecinie, TVB 24 Myślibórz, Radio Plus Lipiany, Kurier Szczeciński, Gazeta Myśliborska, Radio Plus Lipiany oraz portal www.pogranicze24.pl.

Ponadto Stowarzyszenie Nigdy Więcej wpisało nasz turniej w Kampanię Wykopmy Rasizm ze Stadionów.

Sponsorem Technicznym była Firma Masita Sp. Z o.o., zajmująca się importem odzieży i sprzętu do gier zespołowych holenderskiej marki MASITA i angielskiej SELLS.

Turniej został zrealizowany ze środków Starostwa Powiatowego w Myśliborzu, Urzędu Miasta i Gminy w Myśliborzu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Rozjemcami w zmaganiach pomiędzy drużynami byli sędziowie KS ZZPN w osobach: Marek Kurzawski, Paweł Pytlewski, Radosław Pałka oraz Jerzy Najkowski.

Organizatorzy do rywalizacji zaprosili 20 zespołów, które podzielono na  4 grupy.

Grupa A: Polonia Giżyn, Toroma Torzym, A.P. Sokół Pyrzyce, Czwórka Kostrzyn, Drawa Drawsko Pom.

Grupa B: Osadnik I Myślibórz, Błękitni Stargard Szcz., Spójnia Ośno Lub., Sternik Szczecin,  Orzeł 2010 Wałcz.

Grupa C: Osadnik II Myślibórz, BAF Barlinek, TKKF I Stilon Gorzów Wlkp. (drużyna dziewcząt), Piast Karnin (Gorzów Wlkp.), Gavia Choszczno

Grupa D: Stal Lipiany, TKKF II Stilon Gorzów Wlkp. (drużyna dziewcząt), Kluczevia Stargard Sz., Łucznik Strzelce Kraj., Unia Dolice.

Mecze w grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym 1 × 15 minut. Do dalszej rundy awansowały po dwa najlepsze zespoły.

            W ćwierćfinałach zmierzyły się ze sobą  zespoły Czwórki Kostrzyn i Orła 2010 Wałcz (wynik 2:1), Błękitnych Stargard Szczeciński i Sokoła Pyrzyce (3:1), Unii Dolice i Gavi Choszczno (2:1) oraz Łucznika Strzelce Krajeńskie i BAF Barlinek (2:2;  1:3 karne).

Niestety przegrani musieli pożegnać się z turniejem, zaś czwórka najlepszych zespołów szykowała się do półfinałów. A w nich zmierzyli się ze sobą Czwórka Kostrzyn i Unia Dolice (2:0) oraz BAF Barlinek i Błękitni Stargard Szczeciński (0:1). Zwycięscy zagrali w wielkim finale zaś pokonani zagrali o brąz.

W małym finale padł bezbramkowy remis. O końcowym sukcesie jednej z drużyn musiała wiec zdecydować seria rzutów karnych. Czwórka miała w swoich szeregach najlepszego bramkarza turnieju Szymona Skrzypczaka i to jego skuteczne interwencje sprawiły, że Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego powędrował do Kostrzyna. W wielkim finale bezkonkurencyjna okazała się Unia Dolice, posiadająca najlepszego zawodnika turnieju Przemysława Białka, pokonując Błękitnych Stargard Szczeciński 2:0. Błękitnym nie pomógł w końcowym sukcesie Dawid Wróbel – król strzelców turnieju. Tak więc Puchar Starosty Myśliborskiego za II miejsce w turnieju powędrował do Stargardu Szczecińskiego zaś Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz znajdzie godne miejsce w Dolicach.

            Obok zmagań czysto piłkarskich mali piłkarze mogli się zmierzyć ze sobą w konkursie żonglerki, jak i celności w strzale na bramkę.

Z racji, że zawody skierowane były dla dzieci dzięki nawiązaniu współpracy ze Spółką Szkuner dla uczestników udostępniono łódki, kajaki oraz rowery wodne. Taki dobór atrakcji pozwolił najmłodszym na przeżycie niezapomnianych wrażeń z pobytu na Ziemi  Myśliborskiej, jak i zadbał o wspaniałą reklamą samego miasta.

Na zakończenie w imieniu organizatorów składamy specjalne podziękowania dla Zenona Wójciaka i wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Renicach za pomoc przy organizacji turnieju, Leszkowi Dobrzyńskiemu – Posłowi na Sejm RP, Romanowi Matijuk z PGKiM w Myśliborzu, Mariuszowi Norsesowiczowi z Północnej Izby Gospodarczej w Myśliborzu, za wsparcie finansowe turnieju oraz Andrzejowi Kowalczykowi z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Myśliborzu za przygotowanie boisk do turnieju.

Mamy nadzieję, że sam turniej podobał się zawodnikom, trenerom jak i publiczności i w kolejnych latach będzie miał swoje kolejne edycje. Więc do zobaczenia za rok.

Tomasz Kozłowski

 Stowarzyszenie Iskra w Renicach

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.