Samarytanin Roku 2013

Już po raz drugi Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Krzyża w Myśliborzu i Fundacja Społeczności Lokalnych ogłasza Plebiscyt na Samarytanina Roku. W tym roku nominowani są:

  • Grażyna Maciejewska – dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Myśliborzu. To wyjątkowy człowiek o wielkim sercu i szlachetnych ideach. Pochyla się nad każdym nieszczęściem, z pasją organizuje zbiórki charytatywne i z charyzmą przekonuje do nich innych. Dla niej potrzebujący to bliźni, obok którego nie można przejść obojętnie. Pani G. Maciejewska dba o rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, wspomaga też duchowo dobrym słowem, radą i uśmiechem. Z zaangażowaniem włącza się w życie parafii, zauważa jej problemy i wychodzi im naprzeciw. Czynnie pracuje również w Stowarzyszeniu Przyjaciół „Dwójka”.
  • Bernadeta Malinowska – wieloletni pracownik Państwowego Domu Pomocy Społecznej w Myśliborzu, gdzie pokazała wielkie serce, oddając się całkowicie ludziom starszym, chorym, poszkodowanym przez los. Założycielka Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Myśliborzu. Działa w Stowarzyszeniu „Pomocna Dłoń”. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych, przy czym zawsze w swych działaniach kieruje się dobrem innych, a nie swoim. Obecnie jest na zasłużonej emeryturze.
  • Roman Wąsik – w 2013 roku uczył niepełnosprawnego chłopca – Przemka. Dwa razy w tygodniu udzielał mu lekcji gry na gitarze. Wszystko to robił charytatywnie, nie biorąc przy tym żadnego wynagrodzenia. Pan Wąsik chętnie rozmawiał ze swoim uczniem, co pozytywnie wpłynęło na samopoczucie Przemka.
  • Bożena Wierucka – inicjatorka powołania w Myśliborzu Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Przez cały czas kieruje jego działalnością. Dzięki niej osoby po przejściu na emeryturę mają możliwość realizować swoje pasje, na które nie mieli czasu wcześniej pracując zawodowo. Udział w zajęciach daje możliwość osobistego rozwoju oraz chęć zaangażowania społecznego. Całym sercem jest oddana tej instytucji, swój czas nieodpłatnie poświęca emerytom i zabiegom o utrzymanie oraz właściwe funkcjonowanie MUTW.

Głos na swojego kandydata można oddać do 15 czerwca 2014 r.  Pobierz i wydrukuj kupon do głosowania w plebiscycie SAMARYTANIN ROKU 2013

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
UWAGA burze!!!

UWAGA!!! Poniżej zamieszczam ostrzeżenie o nadchodzących burzach. Nie planujcie dziś wieczornych spacerów, zabezpieczcie swoje urządzenia elektroniczne(a zwłaszcza odłączcie od prądu...

Zamknij