Spacerkiem po Myśliborzu – cz. 2 PKS Myślibórz

Z części pierwszej przypomnę tylko, że 20 lutego byłem na spacerze dawniej często uczęszczaną przeze mnie trasą i ze smutkiem wspominałem jak wyglądał kiedyś dworzec PKP Myślibórz i jego okolice. Dziś chciałbym przejść dalej i zatrzymać się na chwilę na dworcu PKS Myślibórz .

Spacer przez Myślibórz z dna 20 lutego 2015

Dworzec PKS Myślibórz

Od prawie 5 lat nieczynna informacja, od bodajże 2 lat nieczynna poczekalnia dworcowa i kasy biletowe(dane z informacji powieszonych na oknach dworca), autobusów coraz mniej i coraz drożej – tak w skrócie można opisać to, co się dzieje na naszym dworcu PKS. Budynek który kiedyś wydawał się być nowoczesną bryłą, teraz niszczeje i boję się, że nic nie zatrzyma procesu starzenia, a dworzec PKS skończy tak, jak dworzec PKP.

Połączeń autobusowych z Myśliborza jest sporo i nie powinniśmy narzekać, a odkąd na dobre zadomowiły się firmy takie jak: “Krajan” czy “PaanBus” – wyjechać do Gorzowa lub  Szczecina możemy niemal co godzinę(w sumie jest 25 kursów do Gorzowa i 26 do Szczecina). Szkoda tylko, że przewoźnicy nie dogadują się ze sobą i nie pozwalają podróżnym korzystać z jednego wspólnego miejsca. Jeśli wybierzesz któregoś z przewoźników autobusowych z dawnych “PKSów” ojdedziesz z dworca PKS, jeśli którąś firmę prywatną(PaanBus, Krajan, MiniBUS, Mustang) to przystanek jest przy dworcu PKP  na ulicy dworcowej(warto przypomnieć, że na tej ulicy kiedyś był dworzec PKS).

więcej zdjęć zobaczyć można w Galerii Myśliborskiej w kategorii PKS

Rozkład jazdy

Na naszej stronie staram się na bieżąco aktualizować rozkład jazdy autobusów PKS i busów. Ostatnia aktualizacja z lutego 2015r. wprowadziła nowe kursy na linii Myślibórz-Gorzów oraz Myślibórz-Szczecin firmy PaanBus, a także zupełnie nową firmę Mustang. Poza tym oczywiście pojawiły się zmiany w godzinach odjazdów i oznaczeniach kursów.  Przy okazji zmieniłem trochę sposób wyświetlania informacji o oznaczeniach, a odjazdy z Gorzowa i Szczecina pojawią się w najbliższych dniach, wciąż nie mam kompletnych informacji o wszystkich kursach.

cdn.

W kolejnej części o parku, murach miejskich i zabytkach, już niedługo…

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

2 komentarze

  1. PKS nie taki drogi.
    Transhand Słubice Szczecin – Myślibórz za 13 zł, a komfort nieporównywalnie wyższy niż w Krajanie (12 zł)!
    PKS Myślibórz na trasie Myślibórz – Poznań (przez Gorzów), żebym nie skłamał nie podam konkretnej ceny, ale także nie jest drogo.

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dworzec PKP Myślibórz
Spacerkiem po Myśliborzu – cz. 1 PKP Myślibórz

Korzystając z pięknej pogody wybrałem się dawno nieodwiedzaną trasą na spacer. Zwiedziłem Myślibórz od ulicy Strzeleckiej, przez ulicę Wschodnią, potem wzdłuż...

Zamknij