Kolęduj z Oskarem – koncert charytatywny

 


 12 stycznia br. (Piątek) o godz.,18.00 odbędzie się „Wieczór Kolęd” w MOK-u na który serdecznie zapraszamy ponieważ od godz.17.00 zostaną uruchomione kiermasze ze słodkościami oraz rękodziełem i innymi gadżetami.

Mały Oskar ma niespełna trzy lata. W drugiej dobie życia przeszedł ciężką i długą operację związaną z niedrożnością smółkową jelit. W taki oto sposób ujawniła się u Oskara mukowiscydoza – bardzo ciężka nieuleczalna choroba genetyczna , która systematycznie wyniszcza cały organizm , powodując m.in. włóknienie narządów (np: płuca, trzustka) . Chorzy na tę chorobę są skazani na przedwczesną śmierć . Na długość i jakość życia ma wpływ wiele czynników : wiek w momencie postawienia diagnozy (jakie zmiany nieodwracalne już zaszły) , postawa rodziców i chorego wobec choroby (walka lub poddanie się) , właściwe okresowe specjalistyczne leczenie . Nadzieją na przedłużenie życia chorego może być transplantacja płuc , jednak w Polsce takie operację u chorych na mukowiscydozę są wykonywane bardzo rzadko. Po miesiącu pobytu w Klinice Żywienia w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, założono Oskarowi cewnik Broviaka przez który do dnia dzisiejszego jestem żywiony pozajelitowo.
Każdy dzień Oskara to walka, walka o lepsze jutro, walka o oddech. Niestety po ostatniej kontroli w Centrum Zdrowia Dziecka okazało się, że Oskar będzie musiał przejść kolejną już ósmą już operację w celu założenia Peg-a. W chwili obecnej jest organizowana zbiórka środków finansowych na kamizelkę drenażową oraz leczenie Oskara. Zapraszamy wszystkich na stronę zrzutka.pl oraz na stronę Facebookową Oskara Barańskiego.

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.