Lekcja Przyrody

Wczoraj, razem z dziećmi z SP3 byłem w Parku Narodowym „Ujście Warty”, a dokładnie w OŚRODKU EDUKACYJNYM W CHYRZYNIE na lekcji Przyrody. Powiem szczerze – było super! Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam zawitam 🙂

Na wykładzie dowiedzieliśmy się o tym gdzie leży park, dlaczego się tak nazywa i jakie zwięrzęta występują tu najczęściej. Prócz ponad 250 gatunków ptaków(m.in. bocian czarny, gęś gęgawa, perkoz rdzawoszyji, mewy, rybitwy, żurawie, czaple i bieliki) żyją tu także bobry, norki(lecz nie europejskie jak to było na początku, a uciekinierki z ferm, norki amerykańskie) i wydry. Dowiedzieliśmy się dlaczego samce wielu ptaków sa kolorowe i samiczki szare, poznaliśmy różnice między rybitwą i mewą, łabędziem niemym i krzykliwym, dorosłym i młodym bielikiem oraz wiele wiele innych ciekawych rzeczy.

Po wykładzie podzielono nas na dwie grupy, jedna poszła na wieżę, a druga… na łowy 😉
Nad jeziorkiem łowiliśmy sobie bezkręgowce, które później ogladaliśmy pod binokularami w laboratorium, podczas łowów nie znając jak te zwierzątka się nazywają, wymyślaliśmy im swoje nazwy, np. „Hot-Dog” :tongue:

Po zajęciach w laboratorium przyszła nasza kolej na podziwianie widoków z oszklonej wieży ośrodka, z której roztacza się wspaniała panorama. Dostaliśmy lornetki, dzięki czemu widzieliśmy dużo więcej i dokładniej, a na koniec wybraliśmy sobie pewne stado zwierząt, które nie do końca można było rozpoznać(na początku wydawało się że to są konie, gdy patrzeliśmy przez lornetki, stwierdziliśmy że to krowy, ale wciaż nie byliśmy pewni) aby popatrzeć na nie przez lunetę, przez nią było bardzo dokładnie widać, że to są krowy 😉

Czas minął bardzo szybko, jak mawia stare przysłowie: „Wszystko co dobre, szybko się kończy” 🙂

Nam się bardzi podobało, zachęcamy wszystkich, aby odwiedzili ośrodek, szczególnie że mamy do niego niedaleko. Takich wrażeń nie zapomina się do końca życia.

[b]Zobacz zdjęcia[/b]

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.