Wyjazdowe Posiedzenie zarządu zachodniopomorskiego WOPR-u w Myśliborzu

W dniach 27-29 października 2006 odbyło się w Myśliborzu Wyjazdowe Posiedzenie Zarządu Zachodniopomorskiego WOPR wraz z coroczną Naradą Szkoleniową Instruktorów Województwa Zachodniopomorskiego.

Dziewięciu członków zarządu, komisja rewizyjna oraz 24 instruktorów spoktało się by podsumować sezon oraz dogłębnie przeanalizować wszystkie zdarzenia, zwłaszcza przypadki utonięć. Dokonano oceny szkoleń, odbyła się dyskusja w sprawach formalno prawnych i finansowych, po której podjęto stosowne uchwały.

W minionym sezonie zdarzyło się 49 utonięć, z czego 32 przyniósł “czarny lipiec”. nad naszym bezpieczeństwem w całym województwie czuwało 1500 ratowników. Na strzeżonych kąpieliskach miały miejsce tylko 2 utonięcia(przypadki te były szczegółowo analizowane)

Sobotnie posiedzenie zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz, Roman Matijuk oraz Starosta Powiatu Myśliborskiego, Janusz Winiarczyk.

Posiedzenie miało miejsce w Myśliborzu, co jest wyrazem pozytywnego docenienia odbudowującego się oddziału WOPR Myślibórz. Przedstawiono mechanizmy funkcjonowania i działalności myśliborskiego WOPR-u oraz coraz liczniejsze sukcesy. “W przeciągu minionych dwóch lat odbyło się tu 6 szkoleń oraz pogadanki w szkołach na temat bezpieczeństwa i działań prewencyjnych. Na uwagę zasługuje pozytywna współpraca z samorządem, która zaowocowała wydaniem broszury “Nad wodą”, organizacją Motorowodnych Mistrzostw Europy, a także przekazaniem przez Starostę terenu, gdzie po wyremontowaniu Woprówki będą mogły być organizowane szkolenia” – pochwalił myśliborski WOPR Witold Szadokierski, prezes zachodniopomorskiego WOPR

Zdjęcia z sobotniego dnia znajdziecie w galerii

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On