Place Zabaw Muszkieterowie 2009

PLAC ZABAW MUSZKIETERÓW W MYŚLIBORZU!

Fundacja Muszkieterów i reprezentujący ją w Myśliborzu właściciel sklepu Intermarché, Mirosław Szawerdo ufundowali dla mieszkańców miasta kolorowy i bezpieczny plac zabaw. Obiekt zostanie uroczyście przekazany dzieciom pod koniec sierpnia. Plac Zabaw Muszkieterów stanie na Osiedlu Słowiańskim.

    Pomoc ludziom, a szczególnie dzieciom to misja Muszkieterów. W Myśliborzu wspomagamy m.in. Środowiskowy Dom Samopomocy, miejscowy Caritas, Dom Pomocy Społecznej. Teraz oddajemy do użytku najmłodszych plac zabaw. Wiem, że to oczekiwany prezent, bo placów zabaw z prawdziwego zdarzenia w mieście brakuje – mówi Mirosław Szawerdo, fundator obiektu, właściciel Intermarché w Myśliborzu.

Plac zabaw w Myśliborzu powstaje w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Place Zabaw Muszkieterowie”. Skupieni w Fundacji Muszkieterów właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché, już drugi rok budują place zabaw dla dzieci w miastach, gdzie działają sklepy obu sieci. Dzięki tej inicjatywie, w ciągu najbliższych lat, place zabaw dla najmłodszych powstaną wszędzie tam, gdzie spotkać można szyld Intermarché lub Bricomarché. Dzięki zaangażowaniu władz miasta i właściciela miejscowego supermarketu Myślibórz już w tym roku dołączy do ogólnopolskiej akcji.

    Miasto bardzo chętnie i szybko podchwyciło naszą inicjatywę. Władze lokalne już naciskają na to, aby na jednym placu się nie skończyło – mówi Mirosław Szawerdo. – Mogę obiecać, że jeśli tylko będzie taka możliwość też chciałbym podarować mieszkańcom jeszcze jeden taki obiekt

Place Zabaw Muszkieterów, mimo że finansowane przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, są własnością społeczności lokalnych. Na mocy specjalnej umowy z samorządem, Fundacja Muszkieterów, której członkami są właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché, przekazuje mieszkańcom miasta gotowy plac. Fundacja, pokrywa koszty zakupu i montażu zestawów zabawowych. Władze lokalne wyznaczają i przygotowują teren, na którym powstaje plac zabaw.

Dodatkowych informacji udzielają:

Eliza Orepiuk
Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska sp. z o.o. ul. Janikowska 33, 61 – 070 Poznań
tel.: 061 665 12 09
mail: eorepiuk@mousquetaires.com

Bartłomiej Tarłowski
Specjalista Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska sp. z o.o. ul. Janikowska 33, 61 – 070 Poznań
tel.: 061 665 46 82
mail: btarlowski@mousquetaires.com

nadesłała:
Katarzyna Godlewska
Profile Poznań
ul. Świerzawska 1, 60-321 Poznań

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
5 lat minęło…

Dziś mija 5 lat odkąd Spacerkiem po Myśliborzu pojawiło sie w Internecie Naszą widownię można już liczyć w milionach Cieszę...

Zamknij