Rozliczenie Warsztatów 2009

Informacja dla zainteresowanych, a jednocześnie przeprosiny za nieaktualizowanie strony internetowej, a szczególnie zakładki warsztaty nurkowe – na dzień dzisiejszy chciałbym przedstawić podsumowanie tegorocznych spotkań płetwonurków lecz wstrzymuje się jeszcze dlatego, iż chciałbym użyć na końcu podsumowania stwierdzenia: warsztaty uważam za zrealizowane w zamierzonym zakresie, oraz stwierdzić, iż finansowo przedsięwzięcie nie przyniosło strat. Niestety z pewnych względów nie będzie jeszcze rozliczenia ponieważ brak środków finansowych nie pozwala mi na zamknięcie rozliczenia warsztatów2009, choć kwoty, które miały wpłynąć były z pewnych źródeł i poparte potwierdzeniem do tej pory nie zawodnych instytucji. Tym samym warsztaty przyszłoroczne stoją pod wielkim znakiem zapytania. Żal by impreza promująca nasze okolice przeszła w zapomnienie z powodów finansowych. Analizowane są możliwości przeniesienia tej rozwijającej się imprezy w inne miejsce i czas. Mam jeszcze nadzieje , że w tym roku uda mi się napisać na tej stronie iż ten news jest nieaktualny – z pozdrowieniami Naczelnik OSP Myślibórz w imieniu organizatorów Międzynarodowych Warsztatów Płetwonurków

Informacja z 30.12.2009. Jednak tak jak pisałem powyżej mogę podsumować warsztaty dzięki temu że wszystkie obiecane środki spłynęły i impreza zamknęła się również finansowo.

W dniach 5 – 7 czerwca 2009 roku zostały przeprowadzone VI Międzynarodowe Warsztaty Płetwonurków Myślibórz 2009.
Organizatorzy warsztatów:
Ochotnicza Straż Pożarna przy KP PSP w Myśliborzu
Komenda Powiatowa PSP w Myśliborzu
Międzyszkolny Klub Sportowy Szkuner w Myśliborzu
Uczelniany Klub Nurkowy Aquatilis Szczecin

Uczestnicy warsztatów:
THW Soltau
THW Berlin
THW Potsdam
OSP Łubowo
OSP ORW Opole
OSP Dębno
OSP Myślibórz
Klub Nurkowy Bobry Szczecin
Klub Nurkowy Aquatilis Szczecin
Straż Pożarna Berlin
KM PSP Opole
Łącznie uczestników 112 jest to jak do tej pory największa ilość osób uczestniczących w warsztatach. Podczas warsztatów odbyło się 5 nurkowań. Nurkowano i oczyszczano następujące akweny:
Jezioro Myśliborskie – szkuner, plaża miejska, WOPR, Kruszwin, Osiedle XX lecia
Jezioro Białe – kąpielisko niestrzeżone
Jezioro Lipowo – kąpielisko miejskie w Dębnie
Podczas nurkowań wydobyto około 1,5 tony odpadów między innymi złomu, butelek szklanych i plastikowych, opon itp. jest to ilość mniejsza jak zakładano lecz z uwagi na występowanie wśród zanieczyszczeń niewybuchów zwrócono szczególną uwagę by nie wyciągać pochopnie tych elementów z wody, jeszcze jednym czynnikiem wpływającym na niedogodności była deszczowa pogoda w sobotę i niedzielę co uniemożliwiło odbycie pełnych nurkowań ze względu na brak możliwości wysuszenia ubrań i sprzętu nurkowego. Wyciągnięte odpady przekazano nieodpłatnie za zgodą właściciela na wysypisko śmieci w Dalszym.
Podczas warsztatów przeprowadzono pogadanki i wymieniono doświadczenia w zakresie nawigacji podwodnej. Przeprowadzono ćwiczenia ratownicze z udziałem łodzi , jak również zastosowano platformę pływającą udostępnioną przez niemieckie THW, za pomocą której można transportować przez wodę różne elementy włącznie ze środkami transportu do 16 ton, jak również podejmować z dna przedmioty o wadze do 500 kilogramów, właśnie w ten sposób podjęto odnalezione koła młyńskie które przekazano do muzeum.
W dniu 6 czerwca odbyło się czyszczenie linii brzegowej jeziora myśliborskiego przez dzieci ze szkół podstawowych i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz sprzątanie linii brzegowej jeziora Lipowo w Dębnie przez dzieci z domu dziecka, następnie odbyły się pogadanki dla dzieci na temat nurkowania, bezpieczeństwa podczas korzystania z akwenów wodnych podczas wakacji, pierwsza pomoc, oraz pokazy ryb żyjących w naszym jeziorze. Zorganizowano konkursy dla dzieci oraz ognisko i posiłek.
Podsumowując VI Międzynarodowe Warsztaty Płetwonurków należy stwierdzić, iż cieszą się one coraz większą popularnością wśród płetwonurków z Polski i Niemiec, co pozwala na planowanie kolejnych spotkań nad jeziorem myśliborskim. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Author: AndrzejS

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowa Stanica WOPR

W miesiącu wrześniu po wielu miesiącach i latach oczekiwań, przemyśleń członkowie WOPR doczekali się finalizacji swoich zamysłów - to właśnie...

Zamknij