Regulamin Warsztatów 2010

 

Regulamin warsztatów płetwonurków Myślibórz 2010

 1. Uczestnictwo w warsztatach jest dobrowolne , a więc i nurkowania traktować należy jako dobrowolne. W razie niemożności fizycznej lub psychicznej nie podejmować prób nurkowania.
 2. Uczestnicy powinni posiadać aktualne uprawnienia do nurkowania oraz posiadać ważne badania lekarskie – poświadczeniem tego jest złożone oświadczenie w dniu rejestracji uczestnika tj. 10.09.2010r.
 3. Nurkowania odbywają się tylko i wyłącznie w godzinach zaplanowanych przez organizatora .
 4. Miejsce nurkowania każdorazowo uzgadniane z organizatorem.
 5. Nurkowania odbywają się w grupach (przynależności klubowej) z wzajemnym zabezpieczeniem. Osoby, które nie uczestniczą w warsztatach z własnym klubem po uzgodnieniu z organizatorem i z innymi grupami są do niej przypisywane.
 6. Korzystać ze sprzętu nurkowego sprawnego technicznie.
 7. Bezwzględnie do nurkowania uprawnia podpisane oświadczenie o stanie zdrowia, jak również przed samym nurkowaniem wypełnienie karty nurkowania dziennego.
 8. Po zakończeniu nurkowania, bezwzględnie odnotować należy swój powrót w karcie nurkowania dziennego.
 9. Podczas nurkowań mających na celu wyciąganie odpadów z dna jeziora, nie przeceniać swoich umiejętności i sił.
 10. Podczas przemieszczania się do miejsca nurkowania łodziami zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa obowiązujące na jednostkach pływających.
 11. Starannie oglądać przedmioty zalegające na dnie akwenu, nie dotykać i nie wyciągać na powierzchnię przedmiotów mogących przypominać elementy amunicji (niewybuchy) pociski artyleryjskie, granaty itp.
 12. W razie zauważenia tych przedmiotów pod wodą organizatorzy proszą o zgłoszenie tego faktu , i określeniu orientacyjnego miejsca i głębokości na której się znajdują.
 13. Sprzęt nurkowy można podczas dnia przechowywać w namiotach technicznych, w porze nocnej wskazane jest zabezpieczenie tego sprzętu w pojazdach.
 14. Napełnianie butli odbywa się tylko przez osoby uprawnione i wyznaczone przez organizatora.
 15. W razie wystąpienia jakichkolwiek zagrożeń lub niebezpieczeństw natychmiast informować organizatora lub w razie potrzeby służby medyczne będące na zabezpieczeniu nurkowań.
 16. Zabrania się wprowadzać na teren zakwaterowania osób postronnych.
 17. Organizatorzy nie odpowiadają za sprzęt pozostawiony bez opieki i nadzoru.

Author: AndrzejS

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Akcja Poboru Krwi podsumowanie

Krew pod Myśliborskim INTERMARCHE oddało 42 osoby - jak na pierwszą akcję tego typu jest to imponujący wynik - następne...

Zamknij