Mistrzostwa Motorowodne – pierwsze wrażenia – trening

Jesteśmy w trakcie pierwszego treningu przed mającymi się dziś rozpocząć zawodami. Przypominam, o 14:00 Ceremonia otwarcia(scena na plaży) o 16:00 planowany start pierwszych biegów.W trakcie porannego treningu przeszedłem wzdłuż brzegów Jeziora Myśliborskiego w celu sprawdzenia,  gdzie najlepiej będzie się ustawić, żeby oglądać zawody. Każde miejsce jest dobre, jednak różnią się od siebie dość znacząco.

  • Plaża – pomost. To tu znajdziecie najwięcej emocji. W tym miejscu jest największy huk, najlepiej czuć unoszącą się woń spalanego paliwa, najbliżej jest pomostów startowych i najbliżej ze wszystkich sprawdzanych dziś miejsc mijają nas zawodnicy. Wadą jest to, że nie widać dobrze całej trasy, ale odcinek “Szkuner – wyspa” w całości to rekompensują.
    Chcesz poczuć na własnej skórze każde okrążenie – przyjdź na pomost.
  • Park – bardzo dobry widok na większość trasy, dobrze widać start i metę, silnie wyczuwalna woń spalin, głośny dźwięk(jest znacznie ciszej niż na pomoście) Świetne miejsce do obserwacji startu i mety.
  • Osiedle XX lecia – widoczna cała trasa, ale jest najciszej i najmniej wyczuwalne spaliny. Świetne miejsce dla obserwacji całego wyścigu, jednak łodzie są najdalej od obserwujących. Dźwięk i zapach już dużo słabiej działa na zmysły, za to widzimy wszystkie zakręty, a od wyspy zawodnicy płyną wprost na nas – niesamowite uczucie:)


Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mistrzostwa Motorowodne – już dziś

Dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Motorowodne w Myśliborzu. W tym roku w naszym mieście odbywają się zawody: Motorowodne Mistrzostwa Świata w...

Zamknij