Uroczyste spotkanie członków WOPR – zakonczenie programu FIO

W dniu 13 maja br. w Myśliborskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste spotkanie członków WOPR – przygotowane i prowadzone przez Wiesława Sienkiewicza. Głównym celem spotkania było podsumowanie i zakończenie programu „POMÓŻ SOBIE POMAGAJĄC INNYM” – (szczegółową relacje przebiegu programu przedstawię w oddzielnym artykule).

Oprócz członków WOPR Myślibórz i  uczestników programu z Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych Nr 2 w Myśliborzu na spotkaniu byli obecni:

  • Wice Prezes Zarządu Głównego WOPR  – Tomasz Zalewski
  • Burmistrz Miasta i Gminy – Arkadiusz Janowicz
  • Dyrektor Oddziału Banku GBS – Pani Elżbieta Stalmach
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myśliborzu – Roman Rutkowski
  • Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dębnie – Ewa Świderska
  • Rodzice młodzieży uczestniczącej w projekcie.

Pomimo zaproszenia nie przybył na uroczystość Starosta Powiatu Myśliborskiego. Podczas spotkania podsumowano i wyświetlono prezentację dotyczącą realizacji projektu, wręczono certyfikaty i podziękowania dla młodszych ratowników, którzy zdobyli te uprawnienia w ramach projektu, Odbyło się ślubowanie i pasowanie młodszych ratowników, jak również dla uświetnienia uroczystości wystąpiły dziewczęta ze studia piosenki MOK Myślibórz. Wręczono również dyplomy dla  ratowników Marka Kisłego, Zbigniewa Cieleckiego i Andrzeja Sawickiego za 25 lat działalności dla WOPR. Najgłośniejszą częścią uroczystości była grupowa próba gwizdków, które ratownicy otrzymali od Banku GBS Barlinek. Tomasz Zalewski  V-ce Prezes Zarządu Głównego WOPR złożył podziękowania dla Koordynatora projektu Marka Kisłego, Koordynatorów szkolnych oraz uczestników projektu za sprawne i profesjonalne przeprowadzenie szkoleń przewidzianych w ramach projektu realizowanego na terenie województwa zachodniopomorskiego. Eliminacje – wybór spośród 100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych 20 osób zdających na kartę pływacką, z tej 20 osobowej grupy –  15 osób zdobyło uprawnienia młodszego ratownika WOPR i przeszło szkolenie obsługi Defibrylatora AED, następnie młodsi ratownicy mieli za zadanie pod okiem instruktorów przeszkolić 200 uczni szkół podstawowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Głos również zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz z którego słów wynikało, iż WOPR Myślibórz jest pozytywnie postrzegany przez władze miasta i społeczeństwo jako jednostka zapewniająca bezpieczeństwo na wodach myśliborskich.

Pani dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dębnie – Ewa Świderska, wraz z delegacją uczniów składając na ręce Koordynatora Projektu Marka Kisłego podziękowania dla całej ekipy instruktorów oraz uczestników, stwierdzając, iż szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci, i wskazane by było kontynuowanie tego typu edukacji uczniów.

Szczególne podziękowania składamy dla Dyrektora i pracowników MOK za udostępnienie sali i przygotowanie  dekoracji, jak również dla Studia Piosenki Jacka Wirkowskiego.

Author: AndrzejS

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.