Noc Świętojańska – relacja

W sobotę 21 czerwca br. odbyła się Myśliborska Noc Świętojańska.  Mimo kapryśnej pogody na posesji  SZKUNER Sp. z o.o. zaprezentował się Jakub Kowalski  na akordeonie -uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Myśliborzu, Emilia Fic, Justyna Biorska, Wiktoria Adamek ze Studia Piosenki – pod kierownictwem Jacka Wirkowskiego, kapela Myślanie  Jerzego Okulewicza, zespół muzyczny FAN Dariusza Chmielowca a także Marta Połchowska, Kacper Raźny i DJ Mati.

Szkuner udostępnił dla uczestników imprezy statek wycieczkowy Inga. Odbyła się parada jachtów, puszczanie wianków na wodę oraz wysyłanie do nieba lampionów.

Kapłani z Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela na czele z ks. Dziekanem prob. kan. mgr Jerzym Tobiaszem na statku Inga podpłynęli do Plaży Miejskiej i poświęcili wody Jeziora Myśliborskiego, a potem rozpoczął się spektakl Noc Świętojańska zorganizowany przez Myśliborski Ośrodek Kultury, Myśliborski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Harcerzy z Myśliborza, KTT Estera.

 

Myśliborska Noc Świętojańska

nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie Północnej Izby Gospodarczej w Myśliborzu, Lidera Pojezierza:  działania aktywizujące – integracja społeczności lokalnej poprzez wystawienie spektaklu słowno muzycznego Noc Kupały oraz zorganizowanie imprezy wodnej, Tawernie Szkuner, a także dzięki Międzyszkolnemu Klubowi Sportowemu, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej,  Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.

 

Anna Dzięcioł

Północna Izba Gospodarcza w Myśliborzu.

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Turniej Piłki Nożnej Orlików Miasta Myślibórz CUP 2014

W dniu 5 lipca 2014 r. w godz. 1000–1500 na Stadionie OSiR w Myśliborzu rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej  Orlików...

Zamknij