Nasza Mała Ekstraklasa

Za nami X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Nasza Mała Ekstraklasa Myślibórz 2015.

W turnieju uczestniczyły drużyny z województwa lubuskiego (Babimost), kujawsko – pomorskiego (Bielice), pomorskiego (Debrzno) oraz zachodniopomorskiego (Szczecin, Ryszewko, Dębno, Rów, Trzcińsko Zdrój, Myślibórz, Renice), które na czas turnieju przybrały nazwy najlepszych drużyn piłkarskich w naszym kraju.

Rozjemcami w zmaganiach pomiędzy drużynami byli sędziowie KS ZZPN w osobach: Marek Kurzawski, Paweł Pytlewski, Robert Plackowski oraz Marek Kucharski.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym. Dwa najlepsze zespoły z grupy utworzyły tzw. grupę mistrzowską, zaś pokonani grupę pocieszenia. Dalsza część turnieju odbywała się systemem pucharowym. Zwycięzcą grupy pocieszenia została reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Myśliborzu (Górnik Łęczna) przed MOW Renice (Lech Poznań) i Sternikiem Szczecin (Zawisza Bydgoszcz).

Rywalizacja w grupie mistrzowskiej była zacięta do samego końca. Zarówno mecze o brąz i o złoto w regulaminowym czasie nie wyłoniły zwycięzców. W związku z tym do końcowego rozstrzygnięcia konieczne były serie rzutów karnych. W meczu o trzecie miejsce lepiej wykonywali je zawodnicy MOS Szczecin (Pogoń Szczecin), pokonując MOW Babimost (Wisła Kraków). O złoto rywalizowały drużyny MOW Debrzno (Piast Gliwice) oraz Zespół Szkół Za Bramką w Myśliborzu (Jagiellonia Białystok). Większą skutecznością wykazali  się Myśliborzanie, tym samym zostając 10 drużyną, która zwyciężyła turniej.

Dla wyróżniających się zawodników w turnieju organizatorzy przygotowali indywidualne nagrody. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Pawlus Mateusz (Orlik Trzcińsko Zdrój), najlepszym bramkarzem Kubicki Piotr (MOW Debrzno), królem strzelców Oskar Włodkowski (Gimnazjum Myślibórz). Najmłodszym zawodnikiem uczestniczącym turnieju był Dominik Zych (MOS Ryszewko).

Turniej nie odbyłby się gdyby nie wsparcie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania publicznego pn: Organizacja imprez sportowych o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym będących promocją dyscypliny i Województwa Zachodniopomorskiego. W tym miejscu kierujemy szczególne podziękowania dla Zarządu za docenienie naszej dotychczasowej pracy.

Dziękujemy także Zachodniopomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej w Szczecinie, Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Północnej Izbie Gospodarczej w Myśliborzu za wsparcie turnieju.

Specjalne podziękowania kierujemy do Lecha Poznań i Legii Warszawa za przesłanie dla uczestników turnieju gadżetów klubowych oraz Stali Gorzów za ufundowanie biletów na mecz ligowy. Dzięki tym klubom mogliśmy przenieść świat wielkiego sportu do naszej małej społeczności.

Tekst Tomasz Kozłowski, fotorelacja Marta Szpakowska

 

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
MISTRZOSTWA MOTOROWODNE 2015

do obejrzenia 3 minutowy skrót z dwóch dni

Zamknij