Piknik ekologiczny

Podczas niedzielnej “Myśliborskiej Mili” na Rynku odbywał się również Piknik ekologiczny pt. “Ładujemy Myślibórz dobrą energią”, poniżej zamieszczamy relację od organizatorów pikniku.

Myśliborskie Bieganie i Piknik Ekologiczny

Kolejne miasto z dobrą energią na mapie Polski to z pewnością Myślibórz. Tu na pięknym rynku 21 maja w ramach projektu “Lokalne Partnerstwa Niskoemisyjne” zorganizowany został piknik ekologiczny. Impreza miała na celu przybliżenie zagadnienia niskiej emisji oraz wagi problemu, jakie pociągają za sobą szkodliwe substancje, które za naszym udziałem trafiają do atmosfery

 „Lokersi”, czyli mieszkańcy Myśliborza w większości przybyli na wydarzenie metodą „eko”, czyli na piechotę. Bardzo licznie przybyli też mieszkańcy okolicznych miejscowości. W miasteczku biegowym toczył się piknik ekologiczny.

Biegacze oraz kibice skorzystali z tlenoterapii w specjalnym barze tlenowym. Niecodzienny bar dostarczający dawki wysoko stężonego tlenu cieszył się dużą popularnością.
Do dyspozycji gości oddano strefę porad ekspertów w zakresie budownictwa energooszczędnego, fotowoltaiki, systemów grzewczych i wentylacyjnych oraz odnawialnych źródeł energii. Zainteresowani mogli przyjrzeć się z bliska modelowi domu energooszczędnego w 3D. Wyświetlane były również filmy na temat smogu i rozwiązań niskoemisyjnych, a eko-konkursy z nagrodami dostarczały wielu emocji i uśmiechów, szczególnie u najmłodszych. Tych interesowały też eko-drzewka, które wyklejali listkami, symbolizującymi dobre nawyki, takie jak korzystanie z jazdy rowerem, transportem publicznym, spacerów, eco-drivingu, nie palenia w domu śmieciami, korzystania z odnawialnych źródeł energii itp.

Najmłodsi mieli także frajdę z możliwości wejścia do wozów strażackich, a sami strażacy częstowali uczestników wydarzenia grochówką w dwóch odmianach: tradycyjnej „na bogato” oraz ekologicznej/ wegetariańskiej.

Imprezie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, a podczas biegu oraz atrakcji towarzyszących panowała wspaniała atmosfera. Myślibórz to kolejne miasto naładowane dobrą energią!

Zapraszamy na FOTORELACJĘ.

Niniejszy materiał został opublikowany w ramach przedsięwzięcia „Lokalne Partnerstwa Niskoemisyjne” dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie OTS Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy.

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

1 Comment

  1. Wydaje się że ekologia to raczej obcy termin dla władz miasta.Parking w centrum miasta,wysypiska śmieci przy ROD.Hipokryzja.
    Pozdrowienia z ekologicznej Norwegii.

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Obwodnica Myśliborza w 2021r.

Obwodnica Myśliborza to nie mit! Za każdym razem, gdy przychodzi mi pisać o obwodnicy Myśliborza, czuję jakbym opisywał mityczne stworzenie,...

Zamknij