To już 10 lat z wami!!!

Dziś mija dokładnie 10 lat od opublikowania strony Spacerkiem po Myśliborzu w Internecie. Od początku moim celem było promowanie miasta w Internecie, informowanie o wydarzeniach, odkrywanie historii i przeprowadzanie turystów po naszych pięknych okolicach.

W tamtym czasie(rok 2004) strona UMiG wyglądała koszmarnie, była szara i ponura, rzadko aktualizowana i jakby na siłę – bo musi być. Dlatego Spacerkiem po Myśliborzu tworzyłem patrząc na stronę oficjalną i pilnując by było dokładnie na odwrót. Przede wszystkim od zawsze był z nami kolor – niebieski w różnych odcieniach, przez wiele lat najważniejszymi były kolory o kodach:#D2E6F4 i #64A2D2. Dziś również niebieski wciąż się przebija, ale ustąpił miejsca zdjęciom i obrazom, które obecnie zajmują o wiele więcej przestrzeni niż wtedy. Drugą wyróżniającą się rzeczą, była częsta aktualizacja – czasami wystarczyły dwa, trzy zdania, data i miejsce wydarzenia, ale dzięki temu zawsze widać było, że coś w tym mieście się dzieje.  Do dziś pilnujemy wraz  z Andrzejem, aby strona była aktualna, oraz w miarę możliwości pokazywała lub zapraszała na wszystkie odbywające się w Myśliborzu uroczystości i imprezy.

wygląd strony od 2005 - 2010 roku

wygląd strony od 2005 – 2010 roku

Poza wiadomościami  chciałem pokazać Myślibórz na zdjęciach. Nie było czegoś takiego wcześniej, dlatego biegałem od rana do wieczora po mieście i pstrykałem wszystko co się da – tak powstała Galeria Myśliborska. Zachęcałem innych do wstawiania zdjęć, na początku było ciężko, ale teraz wystarczy wejść i od razu widać, że ta galeria istnieje przede wszystkim dzięki wielu aktywnym użytkownikom i gościom. Razem wstawiliśmy ponad 8000 zdjęć(dokładnie 8325), oddaliście prawie 6500 głosów, zamieściliście ponad 1000 komentarzy i mimo tego, że w tej chwili najpopularniejszy jest Facebook, to i tak do naszej galerii co miesiąc regularnie zagląda ponad 1000 osób, a średni czas odwiedzin to aż 4 minuty. Kolejną ciekawostką jest to, że nie odkąd powstała galeria, nie było miesiąca, aby nie pojawiło się w niej nowe zdjęcie!

Galeria Myśliborska

Galeria Myśliborska

Kolejnym założeniem przy tworzeniu serwisu było zebranie wszystkim informacji historycznych i opublikowanie ich w jednym miejscu. Tu najbardziej pomógł mi Pan Marek Karolczak, któremu bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i „zarażenie” pasją do Myśliborza. Nasz dział historyczny początkowo opierał się na przedrukach ze starych opracowań np. z  kwartalników „Z Biegiem Myśli”, czy opracowania „Rok 1945”. Później uzupełnialiśmy dane, tworzyliśmy nowe zdjęcia, dodawaliśmy mapki  i obiekty 3D. Widać to szczególnie w Zabytkach. Spacerkiem po Myśliborzu wpłynęło również na odkrywanie nieznanej do tej pory historii o mieście, m.in. historia amfiteatru, czy lokalizacja Ślimaczej Góry i fontanny Neptuna w naszych Pocztówkowych Tajemnicach, to u nas po raz pierwszy w Internecie można było zobaczyć zdjęcie nieistniejącej Bramy Młyńskiej.

Zdjęcie przedstawiające Bramę Młyńską

Zdjęcie przedstawiające Bramę Młyńską

Spacerkiem po Myśliborzu to nie tylko wiadomości, zdjęcia i historia. To także jak sama nazwa wskazuje, internetowy spacer po naszym miasteczku. Moje pierwsze panoramy, interaktywne plany miasta, trasy zwiedzania przerodziły się w Wirtualny MyślibórzPlan miasta z zaznaczonymi najważniejszymi punktami, oraz trasami zwiedzania. Dodatkowo Myślibórz w trójwymiarze, wirtualny spacer i chyba jedna z niewielu(jak nie jedyna) gra internetowa o Myśliborzu.

Wirtualny Myślibórz

Wirtualny Myślibórz

Praktycznie co roku wprowadzamy coś nowego, coś co nie tylko wyróżni nasz serwis od pozostałych, ale co pokaże wam Myślibórz w nowym świetle lub będzie wam pomocne w codziennym życiu. Tak powstały m.in.:

Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi, dla których Myślibórz jest ważny. Tak podejmowaliśmy współpracę m.in. z OSP, WOPR, Z Biegiem Myśli, TVB24, Stowarzyszeniem S.O.S. dla Ziemi Myśliborskiej(w czasach walki o obwodnicę),  Szkunerem, Północną Izbą Gospodarczą w Myśliborzu, MUTW, 20 DH Lotna, ZHP Myślibórz i wieloma innymi stowarzyszeniami, instytucjami oraz osobami prywatnymi jeśli tylko to mogło pozytywnie wpłynąć na wizerunek Myśliborza.

logobSerdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że strona powstała i wciąż działa. Dziękuję także wszystkim Wam, którzy odwiedzacie stronę, bo przecież bez was, to wszystko byłoby bez sensu.

Dziś, 10 lat po premierze, życzę wszystkim Nam, aby Spacerkiem po Myśliborzu wciąż było obecne w naszym życiu i abyśmy wciąż kochali Myślibórz.

Pozdrawiam, Rafał

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

3 komentarze

  1. Gratulacje życzę kolejnych lat, kolejnych rocznic, nie myślałem że to tak szybko minęło – 10 lat to poważna rocznica – trzeba by może pomyśleć o jakimś rocznicowym spotkaniu. Pozdrowienia

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.